конспект уроку складні випадки правопису частин мови

Урок на тему: «Складні випадки правопису різних частин мови (правопис складних прислівників і складних прийменників»). Підготувала викладач. ГПОУ «Єнакієвський професійний ліцей». Данекіна С.А. Мета: пригадати і поглибити навчальний матеріал про написання прислівників і прийменників; розвивати пам`ять, творчі здібності, спостережливість; збагачувати словниковий запас учнів. Мета нашого уроку - повторити вивчене про правопис складних прислівників і прийменників, продемонструвати вміння застосовувати здобуті знання на практиці – в усному й писемному мовленні. Ваше завдання – осмислити весь матеріал, ліквідувати прогалини в знаннях, удосконалити здобуті вміння і навички. «Мікрофон».


Мета: повторити та систематизувати знання школярів про систему частин мови, ознаки, за якими виділяється і характеризується кожна з частин мови (лексичне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль), удосконалювати правописні вміння та навички; удосконалювати логічне мислення, вміння порівнювати, виділяти головне, роботи висновки, узагальнювати пам'ять; закріплювати вміння роботи з таблицями.


Конспект уроку до предмету Українська мова, 10 клас Тема «Система частин мови, спільне й відмінне в них. Іменник. Складні випадки правопису» Мета: узагальнити й систематизувати знання десятикласників про іменник як частину мови, його морфологічну, синтаксичну, лексико-граматичну роль у мові, навчати практично використовувати іменники у власних висловлюваннях, виховувати любов до рідної мови. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації набутих знань. Хід уроку. 1. П’ятихвилинка «Як ми говоримо?!» 2. Повторення й систематизація набутих теоретичних знань. Бесіда з учнями (опорна таблиця). Що та


Конспект на урок Угорська мова скачати. – Сьогодні ми повторимо вивчене про службові частини мови та вигук, узагальнимо та систематизуємо знання про правопис прийменників, сполучників, часток, пригадаємо, як ставляться розділові знаки при вигуках. ІІІ. Повторення, узагальнення та систематизація вивченого. Підготуйте усні відповіді на питання. Правопис прийменників. Приклади. Види прийменників за будовою.


Методична розробка уроку з української мови на тему: «Система частин мови. Складні випадки правопису іменних частин мови». Підготувала Складні випадки правопису іменних частин мови. Мета: повторити та систематизувати знання учнів про систему частин мови, ознаки, за. якими виділяється і характеризується кожна з частин мови (лексичне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль), вдосконалювати вміння логічно мислити, порівнювати, виділяти головне та узагальнювати, вдосконалювати правописні вміння; розвивати пам'ять; виховувати любов до рідного слова. Тип уроку: урок повторення й узагальнення вивченого. Вид уроку: урок – проект.


Мета: актуалізувати знання учнів про основні орфограми, вивчені в попередніх класах; розвивати мовне чуття; удосконалювати вміння знаходити й виправляти помилки на вивчені правила Очікувані результати: учні правильно пишуть слова із зазначеними в програмі орфограмами; розставляють розділові знаки в реченнях на вивчені правила; знаходять помилки на вивчені правила й виправляють


План-конспект уроку, навчальна мета якого – повторити, поглибити і закріпити знання і навички з написання складних слів і графічних скорочень; формувати вміння правильно визначати і записувати складні слова та графічні скорочення; систематизувати знання про основні орфограми в складних словах; навчити знаходити помилки на вивчені правила й виправляти їх


Ви є тут. Головна » Конспект уроку на тему: «Складні випадки правопису слів з подвоєння і подовження приголосних». Конспект уроку на тему: «Складні випадки правопису слів з подвоєння і подовження приголосних». Опубліковано Раківська вт, 11/11/2014 - 12:14. Тип матеріалу: Конспект уроку. Предмет: Українська. Подовження приголосних в українській мові є в усному мовленні, а також передається воно однаковими літерами на письмі. Подовження приголосних звуків пояснюється різними причинами.


Конспект уроку з української мови для 10 класу на тему: Складні випадки правопису службових частин мови urok-ua.com/konspekt-uroku-z-ukrayinskoyi-movi-dlya-10-klasu-na-temu-skladni-vipadki-pravopisu-sluzhbovih-chastin-movi/ Конспект уроку з української мови для 10 класу на тему: Складні випадки правопису службових частин мови Автор: викладач української мови і літератури Мехедок Інна Олександрівна Конспект уроку з української мови […] Комплексно-хвильові уроки на тему “Осінь” для 4 класу super.urok-ua.com/kompleksno-hvilovi-uroki-na-temu-osin-dlya-4-klasu/. ••• Комментировать0. 0.


В окремих випадках прислівники й однозвучні з ним відмінювані слова з прийменниками можна розрізняти наголосом: на¢бік - на бі¢к, надво¢рі - на дворі¢, наві¢ки - на віки¢. Разом пишуться: - Прислівники, утворені від короткої форми прикметника: допізна, замолоду, згарячу, зліва, помалу, сповна. - Прислівники, утворені сполученням прийменника, крім по, з числівником: учетверо, натроє, вперше, спершу. Правопис не, ні з різними частинами мови. Частка ні пишеться разом: 1. Зі словами, які без ні не вживаються: нікчема, нісенітниця, ніяковий. 2. У складі займенників і прислівників: нізащо, ніколи, нікуди, ніскільки, ніхто, нічий. Частка ні пишеться окремо


Рідна мова. Плани-конспекти уроків. 10 клас. Другий семестр. Аналіз письмового переказу Система частин мови: спільне і відмінне в них. Складні випадки правопису різних частин мови. Стилістичні засоби морфології. ЗМ.


Складні випадки слововживання. Урок № 4. Основні правила правопису. Складні випадки слововживання. Тип уроку: систематизація й узагальнення знань. § І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку. Проблемне питання. — Назвіть спільне між цими розділами науки про мову. — Що таке орфограма? Наведіть приклад. Зараз ви переглядаєте матеріал під назвою "Основні правила правопису. Складні випадки слововживання", із категорії "Конспекти", який є складовою архіву нашої безкоштовної бібліотеки. На сторінках нашого сайту ви знайдете багато матеріалів: ГДЗ, творів переказів, конспектів, презентацій, ДПА, ЗНО, методички, посібники до уроків та багато іншого.


Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків із української мови 10 клас (нова програма). УРОК 49. ► Прочитайте теоретичні відомості з теми уроку. Моделювання «Карти пам'яті». ► Запишіть прізвища відповідно до українського правопису, доповнивши ними приклади таблиці. Соловьёв, Донской, Новиков, Семёнов, Николаев, Цветаева, Бехтерев, Котёночкин, Грачёв, Бугаёв, Абраимов, Пирогов, Филиппов, Попович, Юрьев, Позняя, Дымарский, Марьянинов, Пригаров, Долгополая, Пятницкий, Плещеев, Миргородский, Рыбников, Тургенєв, Гурьин, Серёгин, Санников, Ильюшин, Борщёв, Пущин, Пушкин, Трубецкой, Лукъянов, Воинов, Недич, Елизаров, Шишкин, Арефьев, Дьяконов, Обручев.


Стилістичні засоби фонетики. Урок № 21. Складні випадки правопису слів із ненаголошеними голосними. Мета: повторити правила про написання слів з ненаголошеними голосними; удосконалювати уміння правильно писати слова з ненаголошеними голосними, знаходити й виправляти орфографічні помилки у писемному мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати у школярів повагу до рідної мови, а також відчуття її краси як основи естетичного виховання. Орфографія: правопис великої букви. Лексикологія: синоніми, ознайомлення з фразеологічним складом української мови. Словотвір: частини слова. Морфологія: частини мови. Міжпредметні зв’язки


Конспект уроку: Частини мови та основні способи їх розпізнавання. Запишіть речення та визначіть до яких частин мови відносяться вжиті у реченнях слова. Назвіть, які частини мови являються самостійними, а які службовими. В чому заключається відмінність між самостійними і службовими частинами мови? Пропоновані речення. 1. Ходять хмари у небі синім.


Складні випадки правопису апострофа. Урок № 13. Позначення на письмі голосних і приголосних звуків. Складні випадки правопису апострофа. Мета: повторити знання десятикласників про позначення на письмі голосних і приголосних звуків, складних випадків правопису апострофа; формувати правописні вміння; удосконалювати уміння знаходити й виправляти орфографічні помилки у писемному. В після префіксів та першої частини складних слів, що закінчуються на приголосний, перед я, ю, є, ї. 5. Коли апостроф не пишеться у власних назвах? А У середині складу після к та інших приголосних; Б у тих випадках, коли я, ю, є, ї позначають м’якість попереднього приголосного


Складні випадки правопису апострофа. Мета уроку: визначити рівень сформованості рівня знань з вивченої теми. Конспект уроку. 1. Організаційний момент. 2. Актуалізація знань. Дослідження – зіставлення. Пояснити правопис прикметників. Обґрунтувати вживання апострофа в першому слові і його відсутності у другому. Пан'європейське свято – панамериканські змагання.


ТЕМА: СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ МЕТА: перевірити, систематизувати, узагальнити і поповнити знання учнів про службові частини мови; закріпити знання про правопис таких слів; формувати вміння визначати орфограми у словах і розрізняти службові Чого не вистачає у поданих реченнях? (відповідь – не правильно, у вірші пропущено прийменники і сполучник). Садок вишневий … хати, Хрущі … вишнями гудуть, Плугатарі … плугами йдуть, Співають ідучи дівчата, … матері вечерять ждуть. (коло, над, з, а) (учні вставляють пропущені слова, визначають що це за частини мови, називають автора твору). IV. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 2. Опитування учнів (актуалізація опорних знань)


Рідна мова плани-конспекти уроків 10 клас. Сторінка. 6/10. Тема. Складні випадки правопису м’якого знака та апострофа. Мета: повторити та систематизувати знання про вживання апострофа та м’якого знака, удосконалювати їх правописні вміння та навички; розвивати пам'ять, логічне мислення, уміння працювати з таблицею, виділяти головне; виховувати пошану до художнього слова. 3. Після префіксів та першої частини складних слів, що закінчуються твердим приголосним: з’явитись, об’єднатись, під’язичний, трьох’ярусний. 4. Після букви к у слові Лук’ян та споріднених з ним словах: Лук’янівка, Лук’янчук. V. Виконання вправ на застосування узагальнюючих правил (про вживання апострофа). ◊ Вибірковий диктант.


У посібнику репрезентовано всі уроки української мови для ІІ семес-тру 5 класу за новою програмою 11-річної школи (за підручником О. В. За-болотного, В. В. Заболотного; К.: Генеза, 2013). Метою створення цього посібника є бажання полегшити підготовку вчителя до уроку, вивільнити час для творчої складової. Конспекти скла-дено за чіткою структурою, містять основні етапи уроку, але можуть бу-ти творчо доопрацьовані. Зручний формат перфорації дає можливість ви-окремити конспект кожного уроку. Найпоширеніші випадки чергування голосних і приголосних звуків. Чергування [о] — [а], [е] — [і], [е] — [и], [о], [е] з [і] (практично) 27. Чергування [о] — [е] після шиплячих та [г], [к], [х] в коренях слів.


Складні випадки правопису. Уживання займенників у мовленні. Урок з української мови для 10 класу. Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про займенники, повторити складні випадки правопису. Удосконалювати вміння правильно вживати займенники в усному та писемному мовленні. Виховувати в учнів інтерес до вивчення рідної мови, прагнення до активного користування українською мовою в повсякденному житті. Тип уроку: узагальнення і систематизація знань. Обладнання: підручник, хрестоматія з української літератури, таблиці.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

вуснае выказванне на тэму мая любімая кніга 6 клас

сочинение на тему вобраз роднага краю у лірыцы янки купалы

мама вышла из ванной нагнулась и сын все увидел